
W niedzielę, 7 czerwca 2026 roku, odbyła się wyjątkowa uroczystość – jubileusz 50-lecia święceń kapłańskich ks.kan. Augustyna Rymarczyka. Było to wydarzenie pełne modlitwy, wdzięczności i wzruszeń, które zgromadziło licznych parafian, kapłanów, przedstawicieli władz samorządowych, poczty sztandarowe oraz rodzinę.



Ks. prałat Robert Gołębiowski odczytał telegram z błogosławieństwem Ojca Świętego Leona XIV, skierowany do Jubilata z okazji 50. rocznicy święceń kapłańskich.


Uroczysta Msza Święta dziękczynna została odprawiona w intencji Księdza Augustyna, który przed pięćdziesięciu laty przyjął święcenia kapłańskie, rozpoczynając drogę wiernej służby Bogu i ludziom. Eucharystia była okazją do wspólnego dziękowania za bogactwo łask otrzymanych przez Jubilata oraz za jego wieloletnią posługę duszpasterską.

W homilii, którą wygłosił ks. Albert Warso poznaliśmy historię powołania i kapłańskiego życia ks. kan. Augustyna.


Szczególnym momentem uroczystości były życzenia i podziękowania składane Jubilatowi przez: Wójt Gminy Garbatka-Letnisko panią Teresę Fryszkiewicz, Sekretarza Gminy panią Marzenę Pomarańską, Przewodniczącego Rady Gminy pana Marcina Tomaszewskiego, Wiceprzewodniczącą Rady Gminy panią Adrianę Roszak oraz przedstawicieli Rady Gminy, Dyrektora Przedszkola „Pod Sosnową Szyszką” panią Aleksandrę Rembielińską-Grygiel oraz przedstawicieli nauczycieli i Rady Rodziców, prezesa OSP w Garbatce –Letnisko pana Karola Majdaka oraz przedstawicieli strażaków, nauczycieli, uczniów i przedstawicieli Rady Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Garbatce-Letnisko, siostry zakonne, ministrantów, scholę, przedstawicieli parafian i rodzinę. Szczególny wymiar miały życzenia składane przez przybyłych na uroczystość kapłanów.







W serdecznych słowach wyrażano wdzięczność za lata modlitwy, życzliwości, duchowego wsparcia i oddania drugiemu człowiekowi.



Nie zabrakło również modlitwy o zdrowie, potrzebne siły oraz Boże błogosławieństwo na kolejne lata życia.
Wszyscy zebrani otrzymali od Jubilata indywidualne błogosławieństwo.


Złoty Jubileusz Kapłaństwa jest wyjątkowym świadectwem wierności powołaniu oraz wytrwałej służby Kościołowi. Pięćdziesiąt lat kapłaństwa księdza Augustyna Rymarczyka to pięćdziesiąt lat modlitwy, poświęcenia i troski o drugiego człowieka. Uroczystość w Garbatce-Letnisku pozostanie w pamięci uczestników jako piękny wyraz wdzięczności za życie oddane Bogu i wspólnocie wiernych.
Księdzu Augustynowi Rymarczykowi składamy najserdeczniejsze gratulacje oraz życzenia obfitości Bożych łask, zdrowia i nieustającej radości płynącej z realizacji kapłańskiego powołania.


