
30 czerwca 2025 roku swoje imieniny obchodziła s. Lucyna – nasza organistka. Podczas Mszy świętej dziękowaliśmy Bogu za Jej życie, posługę w naszej parafii oraz prosiliśmy o potrzebne łaski.






Po Mszy świętej Solenizantka przyjęła życzenia oraz prezenty, a każdy parafianin – mały czy duży – otrzymał cukierka.
Życzymy Siostrze wielu łask Bożych, opieki Maryi i wielu życzliwych ludzi.
29 czerwca 2025 r. podczas Mszy świętej podziękowaliśmy Bogu za rok pracy szkolnej i katechetycznej.



Nagrodzeni zostali najbardziej zaangażowani ministranci, scholanki…


W tym dniu podziękowaliśmy również s. Jadwidze – katechetce, za lata pracy w szkole i ofiarną służbę w naszej parafii. Życzenia, kwiaty, upominki były wyrazem wdzięczności i więzi międzyludzkich utworzonych przez te lata spotkań.



Ks.kan. Augustyn Rymarczyk podziękował również pani Angelice Jezuicie za wieloletnią służbę w kościele – zwłaszcza za prowadzenie scholi.


Końcowe błogosławieństwo i przyjęta komunia święta umocniły dzieci oraz młodzież na czas wakacji.
W czwartek (19.06.2025 r.) po niedzieli Trójcy Przenajświętszej, obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, nazywaną tradycyjnie Bożym Ciałem. Najstarsza nazwa tej uroczystości brzmiała "festum Eucharistiae" - "święto Eucharystii".


Boże Ciało stwarza wspaniałą okazję do rozważania tajemnicy Eucharystii, jest okazją do zamanifestowania naszej wiary wobec Najświętszego Sakramentu.

Jest to "sakrament miłosierdzia, znak jedności, węzeł miłości, uczta paschalna, w której pożywamy Chrystusa, w której dusza napełnia się łaską i otrzymuje zadatek przyszłej chwały" (Konstytucja o liturgii świętej, 47).




Po godnie przeżytej Mszy świętej wierni uczestniczyli w procesji eucharystycznej – tym razem w sposób nietypowy. Ze względu na deszczową pogodę procesja odbyła się wewnątrz kościoła.
15 czerwca 2025 roku parafianie zgromadzili się na Eucharystii, by podziękować Bogu za życie, służbę i obecność s. Joli.



Imieniny to dzień szczególny, gdyż przypomina o chrzcie świętym - momencie włączenia do wspólnoty kościoła. To również dzień, w którym święty Patron wyprasza u Boga szczególne łaski.



A po Eucharystii wybrzmiały życzenia, wierni obdarowali s. Jolę upominkami, a Solenizantka rozdała słodycze.

Rocznica święceń kapłańskich to dzień zadumy nad tajemnicą sakramentu kapłaństwa. 5 czerwca ks. kan. Augustyn Rymarczyk obchodził 49. jubileusz święceń.



Ministranci, schola młodzieżowa, przedstawiciele grup parafialnych złożyli Jubilatowi życzenia oraz podziękowania za wszelkie dobro, udzielane sakramenty i życzliwość.




Ks.kan. Augustyn został otoczony modlitwą, a Eucharystia w Jego intencji nadała wydarzeniu szczególny charakter ukazując sens drogi, którą obrał wiele lat temu.
25 maja 2025 roku towarzyszyliśmy ks. Romanowi w przeżywaniu rocznicy święceń kapłańskich. Zgromadzeni na Eucharystii parafianie, rodzina ks. Romana otoczyli Go modlitwą wypraszając potrzebne łaski.








Wdzięczność przejawiła się również poprzez życzenia, upominki i wspólne zdjęcia.
Pierwsza Komunia Święta jest jednym z najradośniejszych dni chrześcijanina. Dzieci przygotowane przez katechezy, oczyszczone w sakramencie pokuty i pojednania otwartym sercem przyjęły Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W tych radosnych chwilach dzieciom towarzyszyła rodzina. Życzymy, by każda Eucharystia była jeszcze piękniejszym, głębszym i coraz bardziej świadomym zjednoczeniem z Chrystusem.



1 maja 2025 roku młodzież naszej parafii przyjęła z rąk biskupa Marka Solarczyka sakrament bierzmowania.
Istotą sakramentu bierzmowania są:
Bierzmowanie jest znakiem dojrzałości chrześcijańskiej i gotowości do aktywnego uczestnictwa w życiu Kościoła. Otoczmy modlitwą wszystkich bierzmowanych, by ich życie było prawdziwym świadectwem wiary.
Czterdziestodniowy post przygotował wiernych do przeżycia największej tajemnicy wiary – Zmartwychwstania Pańskiego.
Wielki Czwartek - pierwszy dzień Triduum Paschalnego upamiętnia ostatnią wieczerzę Jezusa z Apostołami. To właśnie wtedy Chrystus ustanowił sakramenty Eucharystii oraz Kapłaństwa. W tym dniu w sposób szczególny dziękujemy Bogu za kapłanów. Wdzięczni parafianie złożyli swoim kapłanom życzenia i podarowali upominki. W tym dniu do grona ministrantów przyjęci zostali nowi chłopcy.
Wielki Piątek jest dniem męki i śmierci Chrystusa. Wierni adorowali Najświętszy Sakrament złożony w Ciemnicy. Ważnym momentem Liturgii Wielkiego Piątku jest adoracja krzyża.
Opis Męki Pańskiej, Gorzkie żale i Droga Krzyżowa wprowadzają nas w ogrom cierpienia jakie przyjął Chrystus.

Młodzież pod opieką ks. Romana przygotowała Adorację Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim.
Wielka Sobota to ostatni z trzech dni przygotowujących chrześcijan do święta Zmartwychwstania. To nadal moment zadumy, wyciszenia i pokornego oczekiwania na ponowne nadejście Chrystusa. Tradycyjnie w tym dniu poświęcone zostały pokarmy, które zagoszczą na stole podczas wielkanocnego śniadania.
Wierni trwali na Adoracji Najświętszego Sakramentu złożonego w Grobie.
Liturgia Wigilii Paschalnej to początek radosnych obchodów Zmartwychwstania Pańskiego. Nie kończy sobotnich obrzędów, lecz rozpoczyna radosne, niedzielne Alleluja!
Msza święta rezurekcyjna w niedzielny poranek co roku gromadzi wielu wiernych, by uczestnicząc w radosnej procesji przywitali i uczcili Chrystusa Zmartwychwstałego. Wybrzmiał hymn Te Deum („Ciebie, Boga, wysławiamy”), a kapłan pobłogosławił zgromadzonych Najświętszym Sakramentem.
Po Mszy świętej ks.kan. Augustyn Rymarczyk – proboszcz naszej parafii - złożył wiernym świąteczne życzenia.