
30 września 2024 roku rozpoczęły się trwające trzy dni XI Warsztaty Muzyki Liturgicznej prowadzone przez dyrygenta i kompozytora pana Piotra Pałkę oraz panią Agnieszkę Kowalik.

Zebranych artystów przywitali: pani Marzena Pomarańska – Sekretarz Gminy Garbatka-Letnisko, Pan Marcin Tomaszewski - Przewodniczący Rady Gminy oraz ks.kan. Augustyn Rymarczyk – proboszcz naszej parafii.


W warsztatach uczestniczyło ok. 50 osobowa grupa wokalistów oraz instrumentalistów. Efekty pracy można było usłyszeć podczas Mszy świętej dożynkowej.

Serdeczne podziękowania skierowane zostały nie tylko w kierunku Pani Teresy Fryszkiewicz- Wójta naszej gminy, ks. Kan. Augustyna Rymarczyka i prowadzących: pani Agnieszki Kowalik i pana Piotra Pałki, ale także w kierunku państwa Marleny i Piotra Błazików – pomysłodawców i współorganizatorów warsztatów.
29 sierpnia kapłani i parafianie podczas Mszy świętej dziękowali Bogu z za dziesięcioletnią posługę siostry Elżbiety. S. Ela przez ostatnie 10 lat służyła Bogu i ludziom pełniąc funkcję zakrystianki.

Dbała o porządek w salce ministrantów, biel obrusów ołtarzowych, bieliznę kielichową… Z ust dziękujących parafian usłyszeliśmy, jak wiele Jej zawdzięczamy. S. Elżbieta pełni obecnie posługę w Sandomierzu, ale w Garbatce zawsze jest mile widziana.



Dziękujemy Siostrze za zauważalną i niezauważalną posługę i czekamy na odwiedziny.


Msza święta to największy dar i najgłębsza modlitwa jaką można złożyć w intencji Solenizanta i Jubilata. 28. sierpnia swoje święto obchodził ks.kan. Augustyn Rymarczyk. W intencji księdza Proboszcza odprawiona została Msza święta, w której uczestniczyli parafianie, a którą koncelebrowali kapłani szczególnie związani z parafią: ks. Prałat Robert Gołębiowski, ks. Roma Zając, ks. Maciej Będziński, ks. Łukasz Bociek, ks. Patryk Golczyński i ks. Piotr Gruszka.



Podczas Eucharystii dziękowaliśmy Bogu za dar chrztu świętego ks.kan. Augustyna oraz wieloletnią posługę kapłańską. Przedstawiciele grup parafialnych oraz uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Garbatce-Letnisko złożyli Solenizantowi życzenia oraz podarowali kwiaty i słodkie upominki.
Czcigodny Księże Romanie!
W dniu Księdza imienin, a jednocześnie w dniu wspomnienia Świętego Romana – żołnierza i męczennika życzymy, aby idąc za jego przykładem mógł Ksiądz ze szczerością i odwagą powiedzieć:
„Ślubuję niniejszym zawsze być wiernym synem tego Kościoła, prosząc tylko o łaskę wytrwania przy tej świętej wierze na chwałę Boga i zbawienia moich bliźnich”.
Niech Matka Boża i Pan Jezus będą w życiu księdza uwielbieni.
Wszelkich łask Bożych życzą:
Parafianie









Rocznica święceń kapłańskich to dzień, w którym wierni otaczają kapłana szczególną opieką modlitewną. 5 czerwca ks. kan. Augustyn Rymarczyk obchodził 48 jubileusz święceń.
Podczas Eucharystii wierni dziękowali Bogu za dar Jego wieloletniej posługi. W życzeniach wybrzmiały wdzięczność za udzielane sakramenty, rozmowy, opiekę duchową.
Księdzu Proboszczowi życzymy dużo zdrowia, sił, wytrwałości oraz otwartych serc parafian.
Niech Bóg obdarza Go swoimi łaskami, a Maryja otacza swoją opieką.
Imieniny s. Lucyny i s. Elżbiety to czas szczególnej wdzięczności Bogu za posługę w naszym kościele. Dla nas – wiernych – praca Sióstr stała się codziennością. Dopiero ich nieobecność uświadamia nam, jakim są darem dla Boga i człowieka.
S. Lucyna dba o przybliżenie wiernych do Boga, pobudzanie ich sumień oraz rozśpiewanie uczestników nabożeństw.
S.Ela ze szczególną starannością przygotowuje i dba o bieliznę ołtarzową i kielichową, porządek w ministranckich szafach, a jej cicha służba jest często przez nas niezauważona.


30 czerwca i 8 lipca wierni uczestniczyli w Mszach sprawowanych w intencji Solenizantek. Życzenia, upominki i ciepłe uśmiechy były oznaką wdzięczności i pamięci.
30 maja obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.


Uroczystości rozpoczęła Msza Święta, w którą czynnie włączyły się dzieci pierwszokomunijne.


Po Mszy Świętej zebrani wierni uczestniczyli w procesji eucharystycznej, wyznając tym samym wiarę w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.






Uroczystości zakończyło wspólne odśpiewanie „Te Deum – Ciebie Boga wysławiamy”.

Ks. Kan. Augustyn Rymarczyk podziękował wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości.