
2 kwietnia 2025 roku młodzież – pod czujnym okiem ks. Romana – przedstawiła wzruszający program słowno – muzyczny poświęcony życiu św. Jana Pawła II – Honorowego Obywatela Gminy Garbatka-Letnisko.

W przedstawieniu wzięli udział także: pani Karolina Matejszczak oraz państwo Katarzyna i Tomasz Kubiakowie uświetniając spotkanie muzyką.

Wójt Gminy Garbatka-Letnisko pani Teresa Fryszkiewicz wypowiedziała słowa pełne podziwu gratulując aktorom wspaniałego występu, a ks. Romanowi wdzięczności za przygotowanie programu.

Na szczególną uwagę zasłużył również strój papieski, który uszyła s. Jola.



Gromkie brawa zgromadzonych były potwierdzeniem słów pani Wójt i zachętą do przygotowania kolejnych spotkań.
12 lutego 2025 roku ks. Mariusz Molenda obchodził jubileusz 25. lecia święceń kapłańskich. Z tej okazji została odprawiona Msza święta, której przewodniczył ks. Prałat Albert Warso.

Zebrani wierni wysłuchali wzruszających wspomnień, podziękowań i otrzymali błogosławieństwo kapłańskie udzielone przez Jubilata.

A Jubilat? – otrzymał moc serdecznych życzeń, piękne kwiaty i upominki, a przede wszystkim modlitwę.



Dokładnie 25 lat temu – 12 lutego 2000 r. – ks. Mariusz przyjął z rąk śp. Bp. Stefana Siczka święcenia kapłańskie. Uroczystość odbyła się – podobnie jak jubileusz - w Jego rodzinnej parafii (NNPM w Garbatce-Letnisko).
25 marca obchodziliśmy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Przypomina ona o głównej tajemnicy naszej wiary – Wcieleniu Syna Bożego i roli Maryi, która najdoskonalej przyjęła wolę Boga stając się Matką Jezusa.
Jest to także Dzień Świętości Życia Poczętego. Podczas Mszy świętej grupa wiernych uroczyście włączyła się w inicjatywę Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Duchowa Adopcja polega na indywidualnym, modlitewnym zobowiązaniu podjętym w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki.

Zobowiązanie trwa przez 9 miesięcy, tyle ile wzrost dziecka w łonie mamy i jest poprzedzone przyrzeczeniem, które je utwierdza.

Życzymy wytrwałości w modlitwie i przyjętych wyrzeczeniach.

Serdecznie zapraszamy Cię na wyjątkowe spotkanie dla kobiet, podczas którego pochylimy się nad historią Samarytanki przy studni (J 4,1-30). To opowieść o spotkaniu z Jezusem, który przemienia życie, daje nowe nadzieje i odkrywa prawdziwą tożsamość.
Kiedy? 22-23.02
Koszt? 100zł
Gdzie? Garbatka- Letnisko ul Jana Kochanowskiego 135 ( była świetlica gminna)
Dla kogo? Dla każdej pełnoletniej kobiety która pragnie odnowienia, pokoju i głębszej relacji z Bogiem
Wspólnie zastanowimy się:
Czego pragną nasze serca?
Jakie „studnie” wybieramy w naszym życiu?
Jak Jezus przemienia naszą historię?
Niech to będzie czas refleksji, inspiracji i kobiecej wspólnoty! Przyjdź i pozwól się odnaleźć Jezusowi – tak jak Samarytanka.
Podczas spotkania zapewniony będzie posiłek oraz poczęstunek oraz kawkę w gronie kobiet. Jest to kurs dochodzony co oznacza że po ostatniej konferencji wracamy na noc do domów i wracamy rano na kolejną część.
Zapisy:
Renata 600 138 882
Liczba miejsc ograniczona!
Organizator: Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego "Galilea" Radom
Święto Ofiarowania Pańskiego inaczej zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej jest Dniem Życia Konsekrowanego. To właśnie św. Jan Paweł II w 1997 r. ustanowił Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, stwarzając okazję do głębszej refleksji całego Kościoła nad darem życia poświęconego Bogu.


Dziś w szczególny sposób podziękowaliśmy naszym Siostrom: Lucynie, Zofii, Jolancie i Jadwidze, za dar posługi w naszej parafii i otoczyliśmy Je modlitwą.



Życzenia, kwiaty i słodkie upominki były wyrazem wdzięczności za wszelkie otrzymane dobro.

Papież Franciszek powiedział: „Kto ma utkwiony wzrok w Jezusie, ten uczy się żyć, aby służyć.”
W tym szczególnym Dniu Życia Konsekrowanego pragniemy wypowiedzieć słowa wdzięczności za służbę, która wypływa ze szczególnej więzi Sióstr z Chrystusem i oddaniu się Maryi – Jego Matce.
Jesteśmy wdzięczni za codzienną modlitwę, dbanie o Kościół, oprawę muzyczną, katechizację dzieci i młodzieży oraz za wszystko to, czego z ludzkiej słabości nie dostrzegamy lub co jest przed nami zakryte.
Życzymy Siostrom, by każdego dnia realizował się w Waszym życiu ten szczególny charyzmat polegający na pokazywaniu nam, że Wcielony Syn Boży… jest NIESKOŃCZONYM PIĘKNEM, KTÓRE SAMO JEST ZDOLNE ZASPOKOIĆ WSZYSTKIE PRAGNIENIA LUDZKICH SERC.”
Niech Maryja, Niepokalana, wyprasza wszelkie łaski i rozdaje je Siostrom w obfitości, a pokój Boży i radość wypełni Wasze serca.
Życzą Parafianie
„Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem.”
