Garbatka

Agapa. Kwiecień 2016

15 kwietnia 2016 roku w naszym Kościele Parafialnym odbyła się Agapa o temacie przewodnim: "Z gębą jak cmentarz świata nie zbawisz". Aby bardziej zagłębić się w tematykę spotkania wysłuchaliśmy krótkiej konferencji księdza Łukasza. Mówiliśmy o tym, że nasza wiara to radość ze Zmartwychwstania Jezusa. Mając miny jak "groby" ukazujemy brak wiary w Jezusowe zwycięstwo nad śmiercią. Postępując tak stajemy się antyświadectwem dla tych, którzy nie znają Chrystusa. Gościnnie na Agapie pojawił się ksiądz Marcin Pietras, który swoimi wspomnieniami z ŚDM w Madrycie zachęcił nas do wyjazdu na krakowskie ŚDM. Kolejnym ważnym momentem była adoracja Najświętszego Sakramentu. Każdy z nas w ciszy serca mógł porozmawiać z Chrystusem i zawierzyć mu wszystkie swoje niedoskonałości. Młodzież z naszej parafii tańcząc w rytmie lednickich pieśni wielbiła imię Boga i świętowała Jego Zmartwychwstanie. Nie zapominajmy również o scholi, która wprowadzała nas w czas radości, zadumy i przemyśleń. Agapa ta daje nam dużo do myślenia: Co możemy zrobić, aby głosić świadectwo wiary w Chrystusa? Dlaczego warto pojechać na ŚDM? Dlaczego nie powinniśmy wmawiać sobie, że jesteśmy do niczego? Czy wierzysz w to, że Jezus kocha Cię ze wszystkimi Twoimi wadami? Odpowiedź na te pytania pozostawiam Tobie drogi czytelniku.

Angelika Jezuita