
12.09.2015 r. w naszym Kościele parafialnym odbyła się kolejna Agapa.
Na początku spotkania wysłuchaliśmy i rozważyliśmy Ewangelię o uzdrowieniu paralityka. Jezus uczynił ten cud widząc wiarę czworga jego przyjaciół, którzy przynieśli go do Jezusa. Najważniejsze w przyjaźni to przynoszenie się wzajemnie do Jezusa: w modlitwie osobistej, ale i przez świadectwo życia.
Następnie uczniowie klas 3 gimnazjum przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny zawierzyli Bogu cały rok szkolny, a w tym przygotowania do sakramentu bierzmowania, egzaminów gimnazjalnych, a także osoby bliskie ich sercu - rodziców i przyjaciół. Punktem kulminacyjnym agapy była modlitwa wszystkich nas zgromadzonych. Wpatrując się w Przenajświętszy Sakrament wstawialiśmy się za siebie nawzajem. Trzymając się za ręce podczas modlitwy poczuliśmy więź, która dzięki Chrystusowi nadal się rozwija. Naszemu spotkaniu jak zwykle towarzyszył śpiew scholi parafialnej! Dziękujemy wszystkim obecnym!
Na koniec link do utwór, który pomógał nam w adoracji:
Zapraszam na agapę w październiku! Tematem kolejnego spotkania będzie "Naśladowanie Chrystusa".
Do zobaczenia!
Angelika Jezuita
Dnia 19 września 2015 r. na rynku Starego Miasta w Radomiu odbyło się piąte, jubileuszowe spotkanie młodzieży- Apel Młodych. Młodzi z naszej parafii licznie wzięli udział w tym wydarzeniu (aż 150 osób). Tematem głównym spotkania było: ,,Światowe Dni Młodzieży- Wkręć się! ”. Na początku wysłuchaliśmy konferencji ojca Leona Knabita. Mogliśmy również skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Potem był czas na zabawę. Podczas ,,Nieziemskiego Grania” wystąpili: Młodzi z winkiem, zespół Full Power Spirit i wielu, wielu innych artystów. Wszyscy jednoczyliśmy się przez wspólne tańce oraz śpiew, wychwalający Boga. Do tworzenia wspólnoty dołączyła również młodzież z Ukrainy i Włoch. Było wielu gości… jednym z nich był ks. Biskup Henryk Tomasik, który zapewnił że próba generalna przed ŚDM (bo tak mówiono o tym wrześniowym spotkaniu) wypadła bardzo dobrze. Punktem kulminacyjnym tego wydarzenia była adoracja- spotkanie z Chrystusem. W tym szczególnym momencie wszyscy umilkli. Przez ciszę, światło świec, które dostaliśmy, mogliśmy stworzyć dla Pana uroczysty nastrój. W ciszy serca dziękowaliśmy Bogu za wszystko co mamy. Ten apel młodych na długo zostanie w naszych sercach. Już nie możemy doczekać się kolejnego!
Magda Walczak
Już wystartowali uczniowie szkół naszej parafii, w kolejnym "rajdzie" sięgania po wzrost człowieczeństwa. Kolejny rok szkolny to nowe prace, obowiązki, ale i nowe przyjaźnie, przygody, radości i chwile trudne. My wszyscy licznie zgromadzeni na Eucharystii 1 września w świątyni parafialnej, zaprosiliśmy Boga do nas, poprosiliśmy o Jego błogosławieństwo. Bóg jest i będzie z nami. Jest obecny tam, gdzie znajduje się człowiek. Pokazał to w Swoim Synu Jezusie Chrystusie. Aktem woli zatem wyznaj: Ufam Tobie! i powierz mu ten rok pracy, nauki i modlitwy.
Na czas kolejnego roku wzrastania w relacji przyjaźni z Dobrym Bogiem, błogosławimy Wam i zapewniamy o modlitwie!
Wasi duszpasterze.
W piątek 28 sierpnia na Mszy św. wieczornej dziękowaliśmy Bogu za kolejny roczek życia ks. proboszcza. Jednocześnie był to dzień wspomnienia w kalendarzu liturgicznym św. Augustyna, jednego z największych świętych teologów Kościoła. Ku miłemu zaskoczeniu licznie zgromadzili się księża, którzy na drodze swojego kapłaństwa spotkali ks. Augustyna. Wielką radość sprawiliście Wy, którzy swoją obecnością, modlitwą, dobrym słowem i uśmiechem, wdzięcznie towarzyszyliście ks. solenizantowi i jubilatowi.
Życzymy, by Ksiądz - na wzór patrona - wzrastał w świętości, a Bóg, który jedynie jest Dobry niech obdarza radością z pełnionej posługi pasterskiej!
Zapraszamy do obejrzenia galerii
Dziś (26 sierpnia) obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Dla mnie jest to święto szczególnego i bardzo osobistego dziękczynienia Maryi za opiekę nad moją rodziną, parafią i krajem. Jest to dzień, w którym pragnę jeszcze bardziej i jeszcze żarliwiej powiedzieć Jej, że KOCHAM. I chociaż nie mogę fizycznie paść u „stóp” Jasnogórskiej Pani, to wraz z kapłanem mojej rodzinnej parafii z wiarą odnowiłam Śluby Jasnogórskie i dziękowałam Bogu za dar Jej cudownego macierzyństwa. Również dziś odnowiłam akt osobistego oddania się Matce Bożej. Oddałam Mateńce ciało i duszę, modlitwy i prace, radości i cierpienia, wszystko czym jestem i co posiadam. Jeszcze raz i z jeszcze większym zaufaniem dziecka oddałam się w niewolę miłości. Tym, którzy pragną powierzyć się Matce Bożej polecam poniżej zamieszczony akt.
AKT OSOBISTEGO ODDANIA SIĘ MATCE BOŻEJ
Matko Boża, Niepokalana Maryjo!!!
Tobie poświęcam ciało i duszę moją, wszystkie modlitwy i prace, radości i cierpienia, wszystko czym jestem i co posiadam. Ochotnym sercem oddaję się Tobie w niewolę miłości.
Pozostawiam Ci zupełną swobodę posługiwania się mną dla zbawienia ludzi i ku pomocy Kościołowi świętemu, którego jesteś Matką.
Chcę odtąd wszystko czynić z Tobą, przez Ciebie i dla Ciebie. Wiem, że własnymi siłami niczego nie dokonam. Ty zaś wszystko możesz, co jest wolą Twojego Syna i zawsze zwyciężasz.
Spraw więc, Wspomożycielko wiernych, by moja rodzina, parafia i cała Ojczyzna były rzeczywistym Królestwem Twego Syna i Twoim. Amen.
Tego roku, inaczej niż poprzedniego, słońce świeciło wysoko, lekki powiew wiatru okalał swoim dotykiem tych, którzy przybyli na plac świątynny, a deszcz nie chciał nawet straszyć uczestników uroczystości. Blask tego słońca mienił się na nowej chorągwi św. Józefa - patrona parafii, a wspomniany wiatr roznosił każdemu porcję zapachu chleba, który zaraz po Mszy św. jeszcze raz zbliżył człowieka do człowieka. Był to dzień Boży, czyli ludzki. Zagrali nam muzycy z kapeli "Radomskie Muzykanty" oraz zespół klerycki o intrygującej nazwie "Jak Najbardziej". Razem modliliśmy się i jedliśmy razem, tańczyliśmy i śpiewaliśmy - też razem. Na twarzach zgromadzonych zagościły radość i wdzięczność.
Niech Jezus Chrystus błogosławi rolnikom w tym trudnym czasie, by nie zabrakło im sił, a nam chleba powszedniego.
Dziękujemy za wspólne świętowanie!!!
Rocznica to dobra okazja do radości i okazania wdzięczności, dlatego dziękujemy Bogu Najwyższemu, że wybrał Ciebie z wielu. Dziękujemy Ci za wierne trwanie w świadectwie dyspozycyjności wobec Boga, w pójściu - tak jak Maryja - za Jezusem i złożeniem w Nich wszelkich nadziei.
Bądź dobry, gorliwy i święty jak Bóg
Bądź ojcem dla ludzi, których spotkasz
Bądź bratem dla wszystkich, których Pan Bóg postawi na Twojej drodze.
Bądź nauczycielem i przewodnikiem dla wielu
Bądź dobrym pasterzem, żebyśmy mogli uczyć się od Ciebie.
Życzymy:
Wiary – na dziś
Nadziei – na jutro
Miłości – na zawsze
Pamiętający w modlitwie Parafianie
Zapraszamy do obejrzenia galerii

Maj jest jednym z najpiękniejszych miesięcy w roku. Jest to przede wszystkim okres szczególnej czci Matki Bożej, która gromadzi wokół ołtarza swego Syna wielu wiernych. To również miesiąc, w którym imieniny obchodzili ks. Maciej, siostra Zofia oraz siostra Wiesława. Majowym Solenizantom - prócz życzeń i kwiatów - ofiarowaliśmy największe dobro, jakim jest modlitwa pochodząca prosto z serca. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tych uroczystości i zachęcamy do otoczenia Solenizantów modlitewną opieką przez cały rok.