
W dniu 6 grudnia grupa naszych parafian udała się do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie na spektakl „Opowieść Wigilijna”.



"Opowieść wigilijna" w Kałkowie to tradycyjny spektakl teatralny, wystawiany w Sanktuarium w przez działający tam Teatr Dramatyczny im. Ks. Infułata Czesława Wali, oparty na znanej noweli Charlesa Dickensa o skąpcu Ebenezerze Scrooge'u, którego odwiedzają duchy, zmieniając go na lepsze przed Świętami. Spektakl wzbogacony jest o polskie kolędy i pastorałki.
