Garbatka

Razem tworzymy wspólnotę

Spotkanie rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu KSM'u, następnie odmówiliśmy modlitwę. Graliśmy w grę, która wymagała od nas refleksu, błyskotliwości, czy spostrzegawczości. Dzięki tej zabawie przypomnieliśmy sobie, że każdy z nas jest ważną częścią całości naszej wspólnoty. Nie brakowało radości i uśmiechu na twarzach. Zastanawialiśmy się nad różnicą pomiędzy kościołem, a Kościołem; podzieleni na mniejsze grupy - każda grupa rozważała dany jej fragment Słowa Bożego. Rozmawialiśmy, dlaczego ludzie opuszczają wspólnoty. Słuchaliśmy wartościowych piosenek; oglądaliśmy krótki filmik, pokazujący, że dzięki Krzyżowi możemy wejść do Królestwa Bożego - w Krzyżu jest nasze zbawienie i odkupienie. Wspólnie tworzyliśmy plan agapy. Spotkanie zakończyliśmy podsumowaniem, modlitwą zakończenia, dziesiątką Różańca, oraz śpiewem, ciesząc się z obecności we wspólnocie. " Duch Święty, którego daje nam Jezus, buduje relacje i więzi między nami, tworząc z nas wspólnotę. Wspólnota jest miejscem rozwoju nowego człowieka w nas. Tu spotykamy się na modlitwie, słuchamy Słowa Bożego, oraz doświadczamy miłości, akceptacji i przyjaźni. "