Garbatka

Papież za młodzież, młodzież za Papieża... czyli Parafialny Dzień Modlitw za Synod

8 października (poniedziałek) w naszej parafii odbyło się modlitewne czuwanie młodych. Wdzięczni za Synod biskupów w Rzymie zjednoczyliśmy się z papieżem Franciszkiem na modlitwie różańcowej prowadzonej przez młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Następnie uczestniczyliśmy w Mszy Świętej, gdzie wysłuchaliśmy Słowa Bożego. Ewangelia dotyczyła Miłosiernego Samarytanina, który dał świadectwo prawdziwej miłości braterskiej. Jest on przykładem dla nas- jak postępować, aby być zbawionym.

Po Mszy nadszedł czas na młodzież, która była głównym inicjatorem spotkania. Członkowie Katolickiej Stowarzyszenia Młodzieży i Novoscholi rozpoczęli czuwanie od dobrze nam znanych tańców lednickich. Pięknym śpiewem przywołaliśmy Ducha Świętego, tak mocno działającego w naszych sercach. Następnie przywitaliśmy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Podczas adoracji młodzi prosili o potrzebne łaski i dziękowali Bogu za dar wspólnoty, za talenty i możliwości, za księży i Synod. Wstawiali się za swoich braci i siostry, którzy zbłądzili i nie potrafią odnaleźć drogi powrotnej do Pana Boga. Potem nadszedł czas na złożenie intencji na ołtarzu Pana przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny. Każdy z nas miał okazje napisać na karteczce co mu leży na sercu i ofiarować Najwyższemu. Symbolem ofiarowanych intencji były również świeczki ułożone pod stopami Maryi. 

Adoracja wycisnęła nie jedną łezkę z wrażliwych serc naszej kochanej młodzieży. Na końcu wspólnie zjednoczyliśmy się przy pieśni uwielbienia i rozeszliśmy się do naszych domów. To był piękny czas żywej wiary wyznawanej przez Młodych, którzy swoją radością, energią i zaangażowaniem nadają nowe oblicze Kościołowi.

Wdzięczni za Synod pokładamy nadzieje w siły naszego pokolenia!