Garbatka

Imieniny ks.Macieja

„Trzeba więc, aby jeden z tych którzy towarzyszyli nam przez cały czas, kiedy Pan Jezus przebywał z nami, począwszy od chrztu Janowego aż do dnia, w którym został wzięty od nas do nieba, stał się razem z nami świadkiem Jego zmartwychwstania». Postawiono dwóch: Józefa, zwanego Barsabą, z przydomkiem Justus, i Macieja. I tak się pomodlili: «Ty, Panie, znasz serca wszystkich, wskaż z tych dwóch jednego, którego wybrałeś, by zajął miejsce w tym posługiwaniu i w apostolstwie, któremu sprzeniewierzył się Judasz, aby pójść swoją drogą». I dali im losy, a los padł na Macieja. I został dołączony do jedenastu apostołów.”

14 maja wspominaliśmy jednego z Apostołów, św. Macieja. To szczególne imię, pochodzące z języka hebrajskiego i oznaczające „Dar od Boga”, nosi nasz kapłan - ks. Maciej Będziński. Z tej okazji w kościele odprawiona została uroczysta Msza Święta, podczas której mogliśmy podziękować Bogu za dar kapłaństwa. Wiele ciepłych słów płynących prosto z serca skierowanych zostało do solenizanta. Szczególne wrażenie sprawiły życzenia składane przez najmłodszych parafian - naszych dzielnych przedszkolaków. Niech kwiaty wręczone przez dzieci - niezapominajki - staną się symbolem naszej pamięci i wdzięczności za posługę kapłańską.

Pamiętamy w modlitwie - Parafianie