Garbatka

Ostatni dzień rekolekcji

W sobotę (8.04.2017) dzieci spotkały się na ostatniej już nauce rekolekcyjnej. Był to także dzień, w którym starsze dzieci przygotowały serca na Zmartwychwstanie Pana Jezusa. Homilia była podsumowaniem rekolekcji – przypomniała i utrwaliła wiedzę, którą zdobyły dzieci. Pokazała także rodzicom jakim bogactwem duchowym zostały one obdarowane. Doświadczenie z balonem pokazało, że serce powinno wręcz pękać od Bożej łaski. Mszę Świętą ubogaciła muzyka i śpiew  Novoscholi oraz młodszych scholanek.

 Oprawę muzyczną poprowadził ks. Piotr. Nie zabrakło modlitwy dziękczynienia. Pieśń „Jesteś Królem” w wykonaniu dzieci - prawdziwy dar serca i szczere wyznanie wiary najmłodszych - przywiodły na myśl zachętę Pana Jezusa, by stać się jak dzieci.

Nie zabrakło obiecanych nagród – fosforyzujących różańców. Zapraszam rodziców do wspólnej, rodzinnej modlitwy różańcowej i zawierzenia swoich rodzin Maryi, do wpojenia dzieciom miłości do tej modlitwy. Różańcem wszystko można wyprosić.