Garbatka

Dzień skupienia dla Bierzmowanych w Wysokim Kole

22 kwietnia 2017 młodzież z dekanatów czarnoleskiego, zwoleńskiego, pionkowskiego i kozienickiego uczestniczyła w Dniu Bierzmowanych w Wysokim Kole. Gimnazjaliści  – w liczbie 550 osób – miała możliwość przygotować się duchowo do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Spotkanie rozpoczęła wspólna modlitwa uwielbienia tańcem i śpiewem. Poprowadził ją ks. Łukasz Bociek. Nie zabrakło takich pieśni jak „Miłość cię znajdzie”, „Ojcze prowadź mnie”.

Bardzo ważnym momentem było procesyjne wprowadzenie figury Matki Boskiej Fatimskiej. Dwie uczennice wniosły tace z różańcami, natomiast chłopcy – figurę Maryi.

Konferencję przygotował ks. Krzysztof Wróbel. Ukazał w niej prawdziwą wartość modlitwy różańcowej. Młodzież wysłuchała również świadectwa Mateusza – pięknej, choć trudnej drogi do Prawdy. 

Uroczyste wprowadzenie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie rozpoczęło kolejny etap spotkania. Adoracja Najświętszego Sakramentu jest zawsze bardzo osobistym spotkaniem z Bogiem. Poprowadził ją ks. Marcin Pietras. Następnie młodzież złożyła u stóp Matki przygotowane wcześniej intencje. 

Wprowadzeniem do Eucharystii była pantomima przygotowana przez naszą młodzież pod kierunkiem ks. Łukasza. Przedstawiła ona fragment Ewangelii św. Mateusza 28,1-15. Rolę niewiast (Marii Magdaleny i drugiej Marii) zagrały: Sylwia Rodakowska i Natalia Gawryołek, rolę żołnierzy: Mikołaj Grygiel i Tomasz Sudoł. W rolę Jezusa wcielił się ks. Łukasz Bociek.

 

Przybycie Biskupa  Piotra Turzyńskiego wywołało falę radości wśród młodzieży. Biskup Piotr wraz z przybyłymi kapłanami celebrował Mszę Świętą, w którą młodzież czynnie się włączyła. Na pamiątkę spotkania gimnazjaliści wręczyli Ekscelencji kwiaty oraz pamiątkowe wspólne zdjęcie.

Spotkanie zakończyło się przejściem przed cudownym obrazem Matki Boskiej Wysokolskiej – zawierzeniem się Maryi.