Garbatka

75. rocznicę pacyfikacji Garbatki

12 lipca 2017 r. w naszej parafii odprawiona została Uroczysta Msza Święta upamiętniająca 75. rocznicę pacyfikacji Garbatki. Uczestniczyli w niej przedstawiciele władz samorządowych: Wójt Gminy Garbatka-Letnisko Robert Kowalczyk, Przewodniczący Rady Gminy Włodzimierz Mazur, Sekretarz Gminy Teresa Fryszkiewicz, Wicestarosta Powiatu Kozienickiego Krzysztof Stalmach, poczty sztandarowe, kombatanci oraz mieszkańcy gminy i okolic. Mszy Świętej przewodniczył ks.kan. Augustyn Rymarczyk. Uroczystość poprzedziło nabożeństwo z wypominkami upamiętniające tych, którzy 75 lat temu oddali życie za Ojczyznę.

Dalsza część uroczystości odbyła się pod pomnikiem Ofiar II wojny światowej. Ważnym elementem spotkania było odsłonięcie tablicy upamiętniającej wydarzenia sprzed 75 lat.