

Do rozgrywek zgłoszono 100 drużyn ministrantów z poszczególnych parafii diecezji, co daje liczbę 1000 zawodników. Eliminacje do XXII Mistrzostw Ministrantów Diecezji Radomskiej w Halowej Piłce Nożnej odbyły się 2 marca w czterech rejonach. W Radomiu ministranci i lektorzy rywalizowali w halach sportowych Wyższego Seminarium Duchownego i Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6. Swoje mecze rozgrywali też w Publicznej Szkole Podstawowej w Sławnie koło Opoczna oraz w hali I Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach.

W tym roku również ministranci i lektorzy młodsi z naszej parafii wzięli udział w eliminacjach. Łącznie zagraliśmy osiem meczy – dwa ministranci i cztery lektorzy młodsi. Zmagania były na wysokim poziomie, towarzyszyła dobra atmosfera choć nie brakowało emocji i przeżyć. Chłopcy mogli zobaczyć i doświadczyć, że ministranci nie tylko służą przy ołtarzu, ale również mogą osiągać sukcesy sportowe.



Życzymy naszym ministrantom rozwijania pasji sportowych, a w następnym turnieju jeszcze większych sukcesów.

Podczas piątkowej (12.11.2021 r.) Adoracji Najświętszego Sakramentu przyglądaliśmy się Zacheuszowi i jego postawie wobec Pana Jezusa. Słowa: "Zacheuszu, zejdź prędko, albowiem dziś muszę się zatrzymać w twoim domu." odnoszą się do każdego z nas. Możemy od kogoś usłyszeć, że jesteśmy beznadziejni, że do niczego się nie nadajemy...

Może sami na swój temat myślimy najgorsze rzeczy.
Ale Pan Jezus przychodzi i mówi: Słuchaj, jesteś piękny/a, jesteś wartościowy/a, jesteś moim dzieckiem i chcę zamieszkać w Twoim sercu. Może dla siebie, dla innych jesteś skreślony, ale ja Cię kocham takim jakim Cię stworzyłem.


Czy pozwolisz Mu zatrzymać się w swoim domu?
.jpg)
Po Adoracji spotkaliśmy się w salce na agapie, gdzie przy cieście, herbacie mogliśmy lepiej się poznać i zawiązać wspólnotę.
Dziękujemy osobom z Oazy w Rajcu za odwiedziny i zorganizowanie zabaw integracyjnych!
Zapraszamy do obejrzenia dwóch krótkich relacji:
W niedzielę, 7 czerwca 2026 roku, odbyła się wyjątkowa uroczystość – jubileusz 50-lecia święceń kapłańskich ks.kan. Augustyna Rymarczyka. Było to wydarzenie pełne modlitwy, wdzięczności i wzruszeń, które zgromadziło licznych parafian, kapłanów, przedstawicieli władz samorządowych, poczty sztandarowe oraz rodzinę.



Ks. prałat Robert Gołębiowski odczytał telegram z błogosławieństwem Ojca Świętego Leona XIV, skierowany do Jubilata z okazji 50. rocznicy święceń kapłańskich.


Uroczysta Msza Święta dziękczynna została odprawiona w intencji Księdza Augustyna, który przed pięćdziesięciu laty przyjął święcenia kapłańskie, rozpoczynając drogę wiernej służby Bogu i ludziom. Eucharystia była okazją do wspólnego dziękowania za bogactwo łask otrzymanych przez Jubilata oraz za jego wieloletnią posługę duszpasterską.

W homilii, którą wygłosił ks. Albert Warso poznaliśmy historię powołania i kapłańskiego życia ks. kan. Augustyna.


Szczególnym momentem uroczystości były życzenia i podziękowania składane Jubilatowi przez: Wójt Gminy Garbatka-Letnisko panią Teresę Fryszkiewicz, Sekretarza Gminy panią Marzenę Pomarańską, Przewodniczącego Rady Gminy pana Marcina Tomaszewskiego, Wiceprzewodniczącą Rady Gminy panią Adrianę Roszak oraz przedstawicieli Rady Gminy, Dyrektora Przedszkola „Pod Sosnową Szyszką” panią Aleksandrę Rembielińską-Grygiel oraz przedstawicieli nauczycieli i Rady Rodziców, prezesa OSP w Garbatce –Letnisko pana Karola Majdaka oraz przedstawicieli strażaków, nauczycieli, uczniów i przedstawicieli Rady Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Garbatce-Letnisko, siostry zakonne, ministrantów, scholę, przedstawicieli parafian i rodzinę. Szczególny wymiar miały życzenia składane przez przybyłych na uroczystość kapłanów.







W serdecznych słowach wyrażano wdzięczność za lata modlitwy, życzliwości, duchowego wsparcia i oddania drugiemu człowiekowi.



Nie zabrakło również modlitwy o zdrowie, potrzebne siły oraz Boże błogosławieństwo na kolejne lata życia.
Wszyscy zebrani otrzymali od Jubilata indywidualne błogosławieństwo.


Złoty Jubileusz Kapłaństwa jest wyjątkowym świadectwem wierności powołaniu oraz wytrwałej służby Kościołowi. Pięćdziesiąt lat kapłaństwa księdza Augustyna Rymarczyka to pięćdziesiąt lat modlitwy, poświęcenia i troski o drugiego człowieka. Uroczystość w Garbatce-Letnisku pozostanie w pamięci uczestników jako piękny wyraz wdzięczności za życie oddane Bogu i wspólnocie wiernych.
Księdzu Augustynowi Rymarczykowi składamy najserdeczniejsze gratulacje oraz życzenia obfitości Bożych łask, zdrowia i nieustającej radości płynącej z realizacji kapłańskiego powołania.



W dniach 7-15 maja zachęcamy do podjęcia nowenny do św. Andrzeja Boboli. Modlitwy nowennowe można podbrać TU:
W dniach 26-29.03 w naszej parafii odbyły się rekolekcje wielkopostne. Prowadził je ks. Przemysław Robaszkiewicz – sekretarz krajowy PDRW.


Przez cztery dni wierni – zarówno młodsi, jak i starsi – uczestniczyli w „szkole ucznia-misjonarza” opartej na tegorocznym orędziu papieża Leona XIV na Wielki Post. Fundamentem spotkań były słowa:
- słuchać – by usłyszeć Boga i siebie nawzajem;
- pościć – by zrobić miejsce Miłości;
- razem – by budować wspólnotę rodziny, parafii, w miejscach pracy.

W tej drodze towarzyszyli nam niezwykli święci – 21 męczenników koptyjskich z Libii oraz historia nawrócenia Rudolfa Hössa, komendanta obozu w Auschwitz przedstawiająca ogrom Bożego Miłosierdzia w życiu człowieka.
Ks. Przemysław Robaszkiewicz podkreślał, że uczeń-misjonarz to uczeń Krzyża, pod którym stanęliśmy w Niedzielę Palmową.



Wyposażeni w Słowo i Sakramenty zostaliśmy posłani, by słuchać zapomnianych, pościć od raniących słów i budować Kościół, który nieustannie szuka drogi do drugiego człowieka.

Serdecznie dziękujemy ks. Przemysławowi za niezwykły czas przygotowujący do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych.
Jak każdego roku w Niedzielę Palmową ulicami Garbatki odprawiona została Droga Krzyżowa. W szczególny sposób modlitwą otoczone zostały małżeństwa i rodziny.


Ks. proboszcz Augustyn Rymarczyk podziękował wszystkim zgromadzonym, a w szczególności strażakom, którzy zadbali o bezpieczeństwo podczas nabożeństwa.
Garbatka-Letnisko, 26III –29 III 2026 r.
Czwartek – 26 III
godz. 9.00 – MSZA ŚW. - nauka rekolekcyjna dla VI,VII, VIII, Młodzieży Szkoły
Szkoły Drzewnej i Leśnej.
godz. 10.00 – MSZA ŚW. - nauka rekolekcyjna dla wszystkich
godz. 11.00 – MSZA ŚW. - nauka rekolekcyjna dla klas I- V
godz. 17.00 – MSZA ŚW. – nauka rekolekcyjna dla wszystkich
Piątek – 26 III
godz. 9.00 – Droga Krzyżowa dla klas VI, VII, VIII, Młodzieży Szkoły Drzewnej i Leśnej
godz. 10.00 – MSZA ŚW.. – nauka rekolekcyjna dla wszystkich
godz. 11.00 – Droga Krzyżowa dla klas I - V
godz. 16.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia,
godz. 17.00 – Droga Krzyżowa
MSZA ŚW. - nauka rekolekcyjna dla wszystkich
DZIEŃ SPOWIEDZI
godz. 7.00 – MSZA ŚW. – Wystawienie Najświętszego Sakramentu
godz. 9.00 – SPOWIEDŹ
godz. 9.30 - MSZA ŚW. – nauka dla wszystkich
godz. 11.00 – SPOWIEDŹ DZIECI I MŁODZIEŻY
godz. 11.30 - MSZA ŚW. dla dzieci i młodzieży
godz. 16.30 – SPOWIEDŹ
godz. 17.00 - MSZA ŚW. dla wszystkich
29. III. - NIEDZIELA PALMOWA - DZIEŃ ADORACJI
MSZE ŚW. o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00
17.15- Gorzkie Żale
Godz. 20.00 – DROGA KRZYŻOWA ULICAMI GARBATKI
Rekolekcje prowadzi:
Ks. Przemysław Robaszkiewicz PDM
1 marca swoje urodziny obchodził ks. Roman. Kościół pełen wiernych to najgłębszy obraz wdzięczności za ofiarną służbę ks. Romana, pełną życzliwości, otwartości na potrzeby drugiego człowieka i poświęconego czasu.


Życzenia pełne prostoty i szczerości złożyły grupy parafialne, dzieci i rodzice.



Ksiądz Roman dziękował Bogu za wszystkich ludzi, których Wszechmocny postawił na Jego drodze, zaś parafianie w modlitwie dziękowali Bogu za ks. Romana.


