
Uroczystą Mszą Świętą zakończyliśmy rok szkolny i katechetyczny oraz rozpoczęliśmy dwumiesięczny okres wakacyjny. Była to chwila szczególnego dziękczynienia Panu Bogu za czas nauki, nauczycieli i katechetów oraz moment podziękowania uczniom klas III gimnazjum za zaangażowanie w życie wspólnoty parafialnej i współtworzenie comiesięcznych spotkań formacyjnych „Agapa”.
A oto nagrodzeni uczniowie: Ilona Sobczyk, Jan Golczyński, Małgorzata Sekuła, Malwina Skoczylas, Natalia Gawryołek oraz Sylwia Rodakowska. Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy do dalszej współpracy.
Powoli, jedno za drugim tworzyły się kolejne Koła Żywego Różańca. Codzienne uwielbienie Boga przez Maryję przewyższyło życiowe obowiązki poszczególnych osób. Obecnie Róże Różańcowe liczą sto „płatków”, są to osoby w różnym wieku, kobiety, mężczyźni, małżeństwa. Każdy dzień po dniu wielbi Maryję w różańcu, odnajdując w nim życie, albowiem jest to modlitwa pulsująca miłością, dająca radość, niosąca ukojenie. Z tajemnic różańcowych płynie światło, które rozjaśnia drogi każdemu, kto się pochyli, zatrzyma, kto przez różaniec połączy się z inną osobą i tą chwilę swojego życia odda dla innych. Sto „płatków” Róży Różańcowej powstało tuż przez setną rocznicą objawień Fatimskich.
13 maja 2017 roku podczas uroczystego nabożeństwa Różańcowego wszyscy członkowie Kół Żywego Różańca złożyli Matce Bożej dar codziennej modlitwy różańcowej oraz prośbę, aby Maryja rozpaliła nasze serca miłością do Boga. Szczególną intencją modlitwy różańcowej jest wołanie o pokój na świecie i zgodę między narodami. Współczesny świat przesiąknięty krzywdą, nienawiścią, bolesnymi skutkami zła i grzechu, potrzebuje modlitwy, potrzebuje tej potęgi płynącej z Żywego Różańca. Podczas spotkań formacyjnych pochylamy się nad treścią przesłań fatimskich. Według przekazu Sługi Bożej, Siostry Łucji; Pani Fatimska wskazuje na dwie drogi ocalenia świata. Pierwszą z nich jest powrót do Ewangelii oraz osobiste wejście na drogę nawrócenia i pokuty.
Na ostatnim spotkaniu 30 czerwca 2017 roku tuż przed uroczystością odpustową w naszej Parafii jako dar dla Matki Bożej rozpoczęliśmy nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca. Modlitewna walka o zbawienie dusz, czyli o zwycięstwo Boga w naszym codziennym życiu.
Wdzięczna Maryi za dar posłania z Orędziem fatimskim
s. Wiesława Kulik
13 maja 2017 r. w naszym kościele parafialnym uczciliśmy rocznicę objawień fatimskich. 100 lat minęło od pierwszego objawienia się Najświętszej Maryi Panny fatimskim dzieciom. Uroczystość rozpoczęła wspólna modlitwa różańcowa. Modlitwę tą poprowadziła młodzież i dzieci pod kierunkiem s. Wiesławy.

Po niej rozpoczęło się nabożeństwo majowe oraz procesja z Najświętszym Sakramentem i figurą Matki Boskiej Fatimskiej. Ks. Proboszcz Augustyn Rymarczyk zawierzył parafię i wszystkie rodziny Maryi oraz udzielił specjalnego błogosławieństwa członkom Kół Żywego Różańca i ich Zelatorom.

Przekazał także różaniec fatimski pierwszemu małżeństwu. Zebrani parafianie uczestniczyli również w Mszy Świętej, którą sprawował ks. Łukasz Bociek. Warto przypomnieć jeszcze treść objawień Maryjnych sprzed 100 lat. Zapraszamy do lektury.
W chwili objawień Najświętszej Maryi Panny, Łucja de Jesus, Franciszek i Hiacynta Marto mieli po dziesięć, dziewięć i siedem lat. Cała trójka mieszkała w Aljustrel, w miejscu należącym do parafii fatimskiej. Objawienia miały miejsce na małym skrawku ziemi należącym do rodziców Łucji, nazywanym Cova da Iria, i znajdującym się dwa i pół kilometra od Fatimy na drodze do Leirii. Matka Boża ukazała się im na krzewie zwanym ilex, będącym karłowatą odmianą dębu, mierzącym nieco ponad metr wysokości. Franciszek widział Maryję, lecz Jej nie słyszał. Hiacynta Ją widziała i słyszała. Łucja natomiast widziała, słyszała i rozmawiała z Nią. Objawienia miały miejsce około południa.
W dniach 29.04-30.04.2017 w naszej parafii odbyło się „Jerycho różańcowe” – całodobowy, modlitewny szturm do Nieba. Czuwanie modlitewne rozpoczęła Uroczysta Msza Święta koncelebrowana przez kapłanów z naszego dekanatu.
Po Mszy Świętej nastąpiło uroczyste przekazanie przedstawicielom parafii z naszego dekanatu różańców fatimskich oraz świec. Modlitewne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem rozpoczęto modlitwą różańcową poprowadzoną przez mężczyzn należących do Kół Żywego Różańca.
Po Apelu Jasnogórskim czuwanie rozpoczęła młodzież. Rozważanie fragmentu Pisma Świętego o zburzeniu Jerycha, pieśni uwielbienia i wspólna modlitwa zjednoczyła młodych przed Najświętszym Sakramentem i u stóp Matki. Adorację poprowadzili ks. Łukasz Bociek i ks. Kamil Kowalski.
Mszę Świętą w intencji kapłanów i sióstr zakonnych, koncelebrowaną przez kapłanów pochodzących z naszej parafii poprzedziła modlitwa sióstr zakonnych i parafian należących do Apostolatu „Margaretka”.
Przez całą noc parafianie adorowali Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie oraz przedstawiali prośby i dziękczynienia przez wstawiennictwo Jego Matki. Nocne godziny czuwania były szczególnie bliskim i intymnym spotkaniem z Bogiem.
W niedzielę przywitano Matkę Fatimską Godzinkami o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. O godzinie 12.00 zgromadzeni połączyli się duchowo z Papieżem Franciszkiem we wspólnej modlitwie „Anioł Pański”.
Szczególny charakter miała Godzina Miłosierdzia poprzedzona Nabożeństwem Drogi Krzyżowej poprowadzonym przez Księdza Proboszcza Augustyna Rymarczyka. Koronka poprzedzona fragmentami Dzienniczka Siostry Faustyny i Adoracja Krzyża jeszcze raz zanurzyła wszystkich w męce Pana Jezusa – tajemnicy naszego odkupienia.
Czuwanie modlitewne dzieci, służby liturgicznej i katechetów miało charakter uwielbienia śpiewem, ale także zanurzyło najmłodszych w tajemnicy życia Pana Jezusa poprzez modlitwę różańcową. Czuwanie przygotowały s. Jadwiga Szczepańska oraz pani Lidia Bartosiewicz.
Niedziela (30.04.2017) to także Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Lektorzy – pod kierunkiem ks. Kamila Kowalskiego – przygotowali Celebrację Słowa Bożego. Zebrani wysłuchali fragmentów Listu św. Pawła do Galatów oraz specjalnie przygotowanych komentarzy i rozważań.
Jerycho zakończyła Uroczysta Msza Święta, po której nastąpiło zawierzenie rodzin Matce Bożej. Zgaszenie świecy przez Księdza Proboszcza Augustyna Rymarczyka to moment, w którym niejedna osoba poczuła w sercu żal, że ten czas szczególnej obecności Pana Jezusa i Jego Matki dobiegł końca.
Czy jednak na pewno dobiegł końca? Może dla wielu zgromadzonych Jerycho zapoczątkowało nowy etap życia w bliskiej relacji z Panem Jezusem i Maryją poprzez modlitwę różańcową, adorację Najświętszego Sakramentu lub pełniejszy udział w Mszy Świętej? Może owocem Jerycha jest modlitwa różańcowa jednocząca całe rodziny na kontemplacji życia Pana Jezusa? Może w cichości i czystości serca u wielu na nowo narodził się Pan Jezus? A może w sercu niejednej osoby kiełkuje Słowo Boże usłyszane w Niedzielę Narodowego Czytania Słowa Bożego? Bóg przychodzi do każdego indywidualnie i niepowtarzalnie. Wystarczy tylko pragnąć, by Jerycho nigdy się nie skończyło.
„Odmawiajcie codziennie Różaniec”
Dnia 13 maja 2017r. o godz. 17.00
ZAPRASZAM
na nabożeństwo Różańcowe w 100 rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie. Podczas tego wyjątkowego nabożeństwa, składając Matce Bożej dar z codziennej modlitwy Różańcowej, Członkowie Kół Żywego Różańca otrzymają szczególne błogosławieństwo.
Opatrzność Boża pozwoliła nam doczekać jubileuszowego czasu objawień Maryi. Skorzystaj z tej niepowtarzalnej łaski.
Sobota, 13 maja godz. 17.00
22 kwietnia 2017 młodzież z dekanatów czarnoleskiego, zwoleńskiego, pionkowskiego i kozienickiego uczestniczyła w Dniu Bierzmowanych w Wysokim Kole. Gimnazjaliści – w liczbie 550 osób – miała możliwość przygotować się duchowo do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Spotkanie rozpoczęła wspólna modlitwa uwielbienia tańcem i śpiewem. Poprowadził ją ks. Łukasz Bociek. Nie zabrakło takich pieśni jak „Miłość cię znajdzie”, „Ojcze prowadź mnie”.
Bardzo ważnym momentem było procesyjne wprowadzenie figury Matki Boskiej Fatimskiej. Dwie uczennice wniosły tace z różańcami, natomiast chłopcy – figurę Maryi.
Konferencję przygotował ks. Krzysztof Wróbel. Ukazał w niej prawdziwą wartość modlitwy różańcowej. Młodzież wysłuchała również świadectwa Mateusza – pięknej, choć trudnej drogi do Prawdy.

Uroczyste wprowadzenie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie rozpoczęło kolejny etap spotkania. Adoracja Najświętszego Sakramentu jest zawsze bardzo osobistym spotkaniem z Bogiem. Poprowadził ją ks. Marcin Pietras. Następnie młodzież złożyła u stóp Matki przygotowane wcześniej intencje.
Wprowadzeniem do Eucharystii była pantomima przygotowana przez naszą młodzież pod kierunkiem ks. Łukasza. Przedstawiła ona fragment Ewangelii św. Mateusza 28,1-15. Rolę niewiast (Marii Magdaleny i drugiej Marii) zagrały: Sylwia Rodakowska i Natalia Gawryołek, rolę żołnierzy: Mikołaj Grygiel i Tomasz Sudoł. W rolę Jezusa wcielił się ks. Łukasz Bociek.
Przybycie Biskupa Piotra Turzyńskiego wywołało falę radości wśród młodzieży. Biskup Piotr wraz z przybyłymi kapłanami celebrował Mszę Świętą, w którą młodzież czynnie się włączyła. Na pamiątkę spotkania gimnazjaliści wręczyli Ekscelencji kwiaty oraz pamiątkowe wspólne zdjęcie.
Spotkanie zakończyło się przejściem przed cudownym obrazem Matki Boskiej Wysokolskiej – zawierzeniem się Maryi.
|
Kochani! Z okazji zbliżających się najważniejszych dni naszej wiary w Jezusa Chrystusa, życzymy Wam, aby Zmartwychwstały Pan rozpromienił i uleczył swą obecnością wszelkie mroki grzechu i samotności. Niech silna, osobista i wspólnotowa wiara we wszechmoc Miłosiernego Boga, pozwala Jemu dokonywać w nas i przez nas cudów MIŁOŚCI. Miłości, która usuwa lęk i daje nadzieję. Niech te Święta Wielkanocne spędzone w gronie najbliższych, pomogą nam wszystkim jeszcze bardziej przylgnąć do Chrystusa i Jego Kościoła. Wasi Pasterze |
Pobierz Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego
Nowennę tę kazał Pan Jezus siostrze Faustynie zapisać w sierpniu 1937 roku, polecając odprawianie jej przed Świętem Miłosierdzia, począwszy od Wielkiego Piątku.
Pragnę, abyś przez te dziewięć dni sprowadzała dusze do zdroju mojego miłosierdzia, by zaczerpnęły siły i ochłody, i wszelkiej łaski, jakiej potrzebują na trudy życia, a szczególnie w śmierci godzinie. W każdym dniu przyprowadzisz do serca mego odmienną grupę dusz i zanurzysz je w tym morzu miłosierdzia mojego. A ja te wszystkie dusze wprowadzę w dom Ojca mojego. Czynić to będziesz w tym życiu i w przyszłym. I nie odmówię żadnej duszy niczego, którą wprowadzisz do źródła miłosierdzia mojego. W każdym dniu prosić będziesz Ojca mojego przez gorzką mękę moją o łaski dla tych dusz.
Odpowiedziałam: Jezu, nie wiem, jak tę nowennę odprawiać i jakie dusze wpierw wprowadzić w najlitościwsze Serce Twoje. - I odpowiedział mi Jezus, że powie mi na każdy dzień, jakie mam dusze wprowadzić w Serce Jego. (1209)
Wielki Piątek
Dzień pierwszy: Dusze grzeszników i cała ludzkość
Dziś sprowadź mi ludzkość całą, i zanurzaj ją w morzu miłosierdzia Mojego. A tym pocieszysz mnie w gorzkim smutku, w jaki mnie pogrąża utrata dusz. Jezu najmiłosierniejszy, którego właściwością jest litować się nad nami i przebaczać nam, nie patrz na grzechy nasze, ale na ufność naszą, jaką mamy w nieskończoną dobroć Twoją, i przyjmij nas do mieszkania najlitościwszego Serca swego, i nie wypuszczaj nas z niego na wieki. Błagamy Cię przez miłość Twoją, która Cię łączy z Ojcem i Duchem Świętym.O wszechmocy miłosierdzia Bożego, Ratunku dla człowieka grzesznego, Tyś miłosierdziem i litości morze, Wspomagasz tego, kto Cię uprasza w pokorze. Ojcze Przedwieczny, spójrz okiem miłosierdzia na ludzkość całą - a szczególnie na biednych grzeszników - która jest zamknięta w najlitościwszym Sercu Jezusa, i dla Jego bolesnej męki okaż nam miłosierdzie swoje, abyśmy wszechmoc miłosierdzia Twego wysławiali na wieki wieków. Amen. (1210-1211)
Koronka do Miłosierdzia Bożego